Jak ziarnka piasku


Filmuję wszystko. Wiem, że nie zdążą. Uśmiecham się. Bo chcę, żeby taką mnie zapamiętali. Uśmiecham się, bo czuję ulgę. Niedługo to wszystko się skończy.

Lisie sprawki


"Szelmostwa lisa Witalisa" to jedna z tych książek, które choć przeznaczone dla dzieci, dorosłych rozbawić mogą jeszcze bardziej niż najmłodszych. Ponadczasowy utwór Jana Brzechwy ukazał się niedawno z ilustracjami Katarzyny Nowowiejskiej. List Witalis, mieszkaniec nory w okolicach Łomży jest spryciarzem i kombinatorem. Ujmująca powierzchowność, elokwencja i erudycja pomagają mu w...

Pan Soczewka w puszczy


Jedna z najbardziej lubianych przez dzieci postaci literackich wraca w nowym wydaniu mistrzowskiej opowieści Jana Brzechwy.

Konkurs: Przygoda u Świętego Mikołaja


Pewnego dnia Ignaś Ziółko i Kminek otwierają Bardzo smaczną księgę i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przenoszą się na grzbiet renifera. Właściciel rogów i kopytek zawozi ich do domu Świętego Mikołaja. Przyjaciele wchodzą do łazienki, kuchni, gabinetu, warsztatu zabawek i największej poczty na świecie. Ale nigdzie nie ma ich gospodarza....

Agnieszka Osiecka dzieciom


Niezwykłe wydarzenie edytorskie. Wszystkie utwory, które Agnieszka Osiecka stworzyła dla dzieci, w jednym tomie z niepowtarzalnymi ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej.

Tarapaty


Prawdziwa przygoda czai się tuż za rogiem. "Tarapaty", szalona wakacyjna historia, „powstała z tęsknoty za analogowym światem podwórkowych intryg, rowerowych pościgów i rozbitych kolan”.

Pamiętnik Czarnego Noska


"Pamiętnik Czarnego Noska" to klasyczna, przedwojenna opowieść Janiny Porazińskiej, która wzruszy i rozbawi dzieci i ich rodziców.

Świat kupek


"Świat kupek" to czarująca opowieść dla czytelników w każdym wieku (ale zwłaszcza dla młodego Sama Vimesa), pióra panny Felicity Beedle, czołowej autorki literatury dziecięcej w Świecie Dysku.

Gdy tu dotrzesz


"Gdy tu dotrzesz", kolejna powieść Rebecci Stead, to inteligentna układanka emocji i tajemnicy, piękna i wzruszeń.

Facebook