Agnieszka Kantaruk


autorAK@redakcja.pl

W krainie wyobraźni


Trzydzieści historii ze świata zwierząt zawiera książka „Zwierzaki mają głos”. To publikacja przeznaczona dla dzieci, ale i napisana przez dzieci – laureatów największego polskiego konkursu literackiego dla młodych pisarzy.

Miejsce dla wrażliwych


„Realny świat” Sary Pennypacker to powieść o odwadze bycia sobą wbrew schematycznym oczekiwaniom otoczenia. Jeszcze piękniejsza niż „Pax”, który przyniósł pisarce międzynarodowy sukces.

Wyprawa do świata sztuki


Książka Davida Hockney’a i Martina Gayforda stanowić może dla dziecka pierwszy przewodnik po świecie sztuk wizualnych. Pozwala zrozumieć znaczenie twórczości w życiu człowieka i poznać wybrane dzieła, a także rozbudza chęć samodzielnego analizowania prac artystów. Obrazy są wszechobecne – u podstaw tego oczywistego faktu leży pomysł na książkę „Historia obrazów...

Australijska tajemnica


"Nigdy Nigdy", powieść napisana przez Jurka Zielonkę, przynosi powiew świeżości w dziedzinie polskiej literatury młodzieżowej. Rodzinna tajemnica, egzotyczna Australia, jacht i próba zaadaptowania się do życia w nowym miejscu – to wszystko czeka na jej czytelników.

Natura pełna niespodzianek


"Niesamowita Natura" to cykl książek przybliżających dzieciom fascynujące ciekawostki ze świata zwierząt i roślin. Składające się na niego tytuły zabierają najmłodszych czytelników w podróż przez świat przyrody pełen niespodzianek. Skondensowana treść, przystosowana do możliwości percepcji kilkulatka i przejrzysta, nowoczesna forma graficzna wyróżniają książki Pavli Hanáčkovej z serii „Niesamowita Natura” ukazujące...

Ptasi filozof


Przygody Marcelego Szpaka, spisane przez Joannę Pollakówną mają ponadczasowy urok charakterystyczny dla książek, których autorzy traktują dziecięcego czytelnika najzupełniej serio. Spodobają się każdemu ciekawskiemu maluchowi.

Kraina dobroci


Książka „W Jeżynowym Grodzie” autorstwa Jill Barklem ukazuje dzieciom zachwycający, pełen dobra świat mysiej społeczności. Integralną częścią opowieści zamieszczonych w tomie są rysunki inspirowane XIX-wieczną sztuką ilustracji.

Pierwsze kroki w stronę sztuki


Chwytliwym pytaniem tytułowym: "Dlaczego sztuka pełna jest golasów?" Susie Hodge postanowiła przyciągnąć uwagę odbiorców do książki poświęconej sztuce widzianej z dziecięcej perspektywy. O golasach nie ma w niej zgoła nic, ale za to jest wiele zachęt do tego by ruszyć na spotkanie z dziełami interesujących artystów różnych epok.

Lisek i wojna


W powieści „Pax” głęboka więź łącząca dziecko i zwierzę zostaje przeciwstawiona okolicznościom, jakie przynosi dorosłe życie. Bohaterowie rozdzieleni z powodu zbliżającej się wojny zrobią wszystko co w ich mocy, by znów być razem.

Pogoń za pamiętnikiem


Tosca Lee pisząc powieść „Potomkowie” - pierwszą część cyklu „Piętno Krwawej Hrabiny”, kierowanego do nastoletnich czytelników, skorzystała z legend dotyczących węgierskiej arystokratki Elżbiety Batory, by na stworzonym z nich rusztowaniu osadzić nowoczesną historię sensacyjną z elementami science-fiction. Przez warstwę spektakularnych zwrotów akcji, pościgów i pułapek, jakich w tej powieści nie...

Sekret w butelce


"Niedokończony eliksir nieśmiertelności" to powieść, w której bajkowa fabuła przedstawiająca perypetie bohaterów przemienionych przez tajemniczy eliksir, stanowi rusztowanie dla panoramy przenikliwych analiz i trafnych komentarzy na temat współczesnego społeczeństwa.

Kraków – a to bajka!


W starym Krakowie każdy kąt i zaułek mają swoją historię. I to niejedną! Alicja Baluch w książce "Bajarz krakowski", kierowanej do najmłodszych czytelników, przywołuje najciekawsze z nich, nie omijając współczesnych wątków z życia miasta. Alicja Baluch ukazuje, za pomocą swej książeczki, że Kraków jest miejscem, gdzie wciąż rodzą się baśnie,...

Facebook