Kategoria: Patronat Dobrych Książek


Martwa i wściekła


W drugim tomie cyklu "Czarny Staw" Robert Ziębiński kontynuuje opowieść o przygodach czwórki młodych przyjaciół w świecie słowiańskich wierzeń i starych gawęd, przypominając współczesnym czytelnikom postacie z polskich legend, którymi fascynowali się nasi przodkowie.

Kłopoty z bliźniakami


W trzecim tomie cyklu „Gdzie diabeł mówi dobranoc” bohaterowie stają przed nowymi wyzwaniami, gdy staje się jasne, że rytuał, który miał rozwiązać problemy związane z ciążącą na nich kilkusetletnią klątwą, nie udał się.

Czarny Staw. Wiła


"Wiła" to drugi tom przygód czworga przyjaciół z miejscowości Czarny Staw, w której roi się od nadzwyczajnych zjawisk i dziwnych istot.

Przygoda się nie kończy


Książka "Nadpłomień", trzecia część serii Zaginione miasta, to udana kontynuacja opowieści o przygodach nastoletniej Sopie i grupy jej przyjaciół w świecie elfów, pełna zagadek, błędnych tropów, szybkiej akcji i nieustającego napięcia.

Miejsce dla wrażliwych


„Realny świat” Sary Pennypacker to powieść o odwadze bycia sobą wbrew schematycznym oczekiwaniom otoczenia. Jeszcze piękniejsza niż „Pax”, który przyniósł pisarce międzynarodowy sukces.

Realny świat


Sara Pennypacker, autorka „Paxa”, który skradł serca dziesiątkom tysięcy polskich fanów, powraca z nową niesamowitą i ponadczasową książką „Realny świat”.

Misja Białej Jaskółki


"Biała Jaskółka", książka Jacka Tarana, dziennikarza i fotografa debiutującego w roli pisarza, bazując na formule klasycznej opowieści fantasy pokazuje problemy gnębiące współczesny świat i zwraca uwagę na ponadczasowe wartości, pomocne w przetrwaniu trudnych czasów - przyjaźń, solidarność, prawość i siłę tradycji.

Spacer między światami


Wystarczy przekręcić klucz, otworzyć drzwi i odkryć tajemnice świata - Alix E. Harrow w powieści "Dziesięć tysięcy drzwi" zabiera czytelnika w pełną magii podróż do światów, które znajdują się na wyciągnięcie ręki. Trzeba tylko znaleźć do nich klucz.

Witamy w Ballyfrann


"Witamy w Ballyfrann" to mroczna i pełna magii opowieść o siostrzanej miłości i poświęceniach, na jakie się zdobywamy, by chronić naszych najbliższych.

Pakt samobójczyń


Ważny temat młodzieńczej depresji prowadzącej do prób samobójczych podjęła Yasmin Rahman w powieści "Czego ci nie mówię". Jej bohaterkami są trzy nastolatki, które nie mogąc wybrnąć z tego, co przyniósł im los, postanawiają odebrać sobie życie. Pisarka snując o nich opowieść zastanawia się, co może sprawić, by taki plan nie...

Diable idź precz


Motyw walki dobra ze złem jest tak stary jak sama literatura. Niełatwa sztuka przeniesienia go na grunt prozy dla współczesnych nastolatków udała się Karinie Bonowicz, autorce książek “Gdzie diabeł mówi dobranoc” i „Nie wywołuj wilka z lasu”. Ich bohaterowie, by zmierzyć się z wrogimi siłami muszą dobrze poznać stare polskie...

Dziesięć tysięcy drzwi


W tym czarującym debiucie Alix E. Harrow, zachwycającym bogactwem stworzonego świata i wyobraźnią autorki, czytelnik poznaje historię o z pozoru niemożliwych podróżach, niezapomnianej miłości i nieprzemijającej potędze opowieści.

Facebook