Jubileuszowa edycja kolekcjonerska “Muminków” Tove Jansson


W 2014 roku obchodziliśmy setną rocznicę urodzin Tove Jansson – twórczyni Muminków, sympatycznych trolli znanych czytelnikom na całym świecie.
Z tej okazji ukazało się nowe wydanie całego dziewięciotomowego cyklu.

Jubileuszowa edycja kolekcjonerska Muminków

Wysmakowane okładki dla koneserów, a w środku te same niezapomniane historie, które od lat zachwycają zarówno małych, jak i dorosłych czytelników. Bo z tych wyjątkowych, pełnych mądrości książek po prostu się nie wyrasta.

Życie Muminków i ich przyjaciół z doliny skupia się wokół domu mamy i tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Panna Migotka, Paszczak, Mała Mi, Włóczykij, Ryjek, czy straszna Buka tworzą galerię postaci, które na zawsze pozostaną w pamięci czytelników.

Opowieści o Muminkach to niezapomniane historie, które od lat zachwycają zarówno małych, jak i dorosłych czytelników. Bo z tych wyjątkowych, pełnych mądrości książek po prostu się nie wyrasta.

Autorka w książkach o Muminkach stworzyła oryginalny i niepowtarzalny świat, pełen tolerancji i wzajemnego zrozumienia. Mistrzowskie czarno-białe ilustracje stanowią dodatkowy atut książek Tove Jansson. Jej opowieści – bezpośrednie i pełne humoru można czytać wielokrotnie, za każdym razem znajdując nowe literackie smaczki.

***

Tove Jansson to fińska pisarka szwedzkojęzyczna, znana przede wszystkim jako autorka cyklu powieści dla dzieci o Muminkach. Jansson urodziła się w 1914 roku w Helsinkach. Jest znana również jako malarka oraz ilustratorka książek dla dzieci. Studiowała m.in. w Sztokholmie, Helsinkach oraz Paryżu na kierunkach związanych ze sztukami pięknymi. Literackim debiutem była książka “Małe trolle i duża powódź” z 1939 roku, jednakże sławę przyniosły jej wydawane począwszy od 1946 roku książki o świecie Muminków.

***

Cykl książek o Muminkach obejmuje:

Małe trolle i duża powódź
Kometa nad Doliną Muminków
W Dolinie Muminków
Pamiętniki Tatusia Muminka
Lato Muminków
Zima Muminków
Opowiadania z Doliny Muminków
Tatuś Muminka i morze
Dolina Muminków w listopadzie

Jubileuszowa edycja kolekcjonerska Muminków

 

0 Replies to “Jubileuszowa edycja kolekcjonerska “Muminków” Tove Jansson”

  1. Niestety, okladki wcale nie sa wysmakowane ani eleganckie, w srodku nie jest lepiej. Pewnie dlatego koneserzy nie rzucaja sie na to wydanie, tylko czekaja na takie z prawdziwego zdarzenia. A artykul zachecajacy do kupna wydania sprzed 3 lat mowi sam za siebie

    1. Zależy jaki kto ma gust… ja mam to wydanie i jestem nim zachwycona, jest przeciwwagą dla krzyczących kolorem jarmarcznych okładek wyglądających przeważnie jakby gazetka hipermarketu. Jak widać gdy powstanie coś co wymaga odrobiny wysiłku intelektualnego by to przyswoić to zaraz się znajdą malkontenci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *