Mity i stereotypy. Niesamowita natura


“Mity i Stereotypy” to część niezwykłej edukacyjnej serii dla dzieci “Niesamowita Natura”.


Mity i stereotypyCzy lis to naprawdę przebiegły złodziej? A niedźwiedź to postrach lasu? Czy struś rzeczywiście jest tchórzem, który chowa głowę w piasek? Na pewno znasz więcej takich porównań. Udowodnimy, że nie wszystkie są prawdziwe! Czarny kot, który zajdzie Ci drogę, nie zapowiada pecha. I kto powiedział, że słonie boją się myszy?

Wyruszmy na wycieczkę po świecie natury! Myślisz, że o zwierzętach wiesz wszystko? Przekonasz się, że nie wszystko jest tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać… Wspólnie dowiemy się, co jest rzeczywiście prawdą, a co mitem!

W książce znajdziesz ponad 80 mitów o zwierzętach z całego świata, urocze ilustracje oraz przystępnie napisane teksty, które nie tylko rozbawią dzieci i dorosłych, ale także przekażą najmłodszym masę cennych informacji.

***

Seria ‘’Niesamowita Natura’’ to międzynarodowy bestseller – książki zostały dotychczas przetłumaczone na 12 języków, w tym angielski, francuski i niemiecki.

Odkryj fascynujący świat zwierząt dzięki serii „Niesamowita Natura”. Sięgnij też po kolejne książki z serii – „Sztuka Przetrwania” oraz „Zdumiewające Przyjaźnie”!

***

Pavla Hanackova pochodzi z malowniczej morawskiej wsi otoczonej winnicami. Od dziecka była zapalonym czytelnikiem i od zawsze pragnęła pisać. Jest absolwentką filologii angielskiej i chińskiej na Uniwersytecie Palackiego w Ołomuńcu. Często wraca jednak do swojego ojczystego języka, pisząc książki dla dzieci. Jest zapaloną podróżniczką, która czerpie inspiracje z każdej podróży. To hobby pozwala jej realizować swoją kolejną pasję – jedzenie i wszystko, co jest z nim związane.
Dotychczas napisała następujące książki dla dzieci: How Animals Adapt to Their Surroundings (w polskim przekładzie: “Niesamowita Natura. Sztuka Przetrwania),Myths and Stereotypes about Animals (w polskim przekładzie “Niesamowita Natura. Mity i Stereotypy”), Unlikely Friendships in Nature (w polskim przekładzie “Niesamowita Natura. Zdumiewające Przyjaźnie”), From a Baby Girl to a Grandma, From a Baby Boy to a Grandpa, Meet My Friends, Mysterious Creatures, In the Garden, In the Forest, Things Not Seen by the Naked Eye, Are You Careful Enough? A Guide for Little Hotheads, Christmas Around the World, How Children Celebrate Holidays around the World, How Children Live around the World, The Little Horse, The Little Fawn, The Little Polar Bear.

Linh Dao urodziła się w Hanoi w Wietnamie, gdzie spędziła dużą część swojego życia. W Czechach, po przyzwyczajeniu się do tamtejszego umiarkowanego klimatu, zainteresowała się kierunkami artystycznymi. Jest absolwentką studiów ilustratorskich w Brnie i na kierunku animacji w Zlin. Jej projekt na zakończenie studiów zdobył liczne nagrody na międzynarodowych festiwalach. W 2016 roku Linh wygrała w kategorii Young Creative na festiwalu ADC Creative Awards. Przez jakiś czas próbowała pracy w korporacji, po czym postanowiła spróbować szczęścia jako freelancer. Obecnie pracuje jako ilustratorka i autorka animacji. Jej dieta składa się głównie z czipsów i zielonej herbaty.


Pavla Hanackova
Mity i stereotypy. Niesamowita natura
Ilustracje: Linh Dao
Przekład: Karolina Raczyło
Wydawnictwo Tata Robi Książki
Premiera: 27 września 2017
 
Magazyn Dobre Książki objął publikację patronatem medialnym
 

 

Mity i stereotypy


Mity i stereotypy. Niesamowita natura

Mity i stereotypy. Niesamowita natura

Mity i stereotypy. Niesamowita natura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *