Kto tam mieszka?


Książeczka „Góry i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy” Justyny Styszyńskiej stanowi pierwsze spotkanie najmłodszych czytelników z tatrzańską przyrodą.

Góry i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy

Bazująca na ilustracjach, wsparta prostymi opisami, pozwala dziecku dowiedzieć się, jakie zwierzęta zamieszkują górskie obszary.
Kozica, świstak, myszołów, orzeł, łasica, sarna, niedźwiedź, pomurnik, wydra, nornik i ryś to stworzenia, które autorka przedstawia dzieciom opisując ich najbardziej charakterystyczne cechy.

Góry i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy

Na końcu książki zostały umieszczone karty z naklejkami w dwóch rodzajach. Pierwszy to kompletne sylwetki zwierząt przeznaczone do wklejenia na stronach z górskimi pejzażami. Dziecko, przyklejając zwierzątka we właściwej scenerii, uczy się dopasowywania zwierzęcia do otoczenia, w jakim ono bytuje.

Drugi rodzaj naklejek to elementy zwierząt, które dopiero po prawidłowym ułożeniu składają się na czytelny obraz. Dziecko może z nich ułożyć, także na specjalnie do tego przygotowanych kartach, głowę danego zwierzęcia, posiłkując się przy tym rysunkami widocznymi w książeczce.

Przy tej zabawie nie zaszkodzi udział rodzica mogącego dać dziecku wskazówki i odpowiedzieć na dodatkowe pytania na temat zwierząt, jakie z pewnością się pojawią. Wanda Pawlik

Góry i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy

Publikacja ta powstała we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym.

Justyna Styszyńska, Michał Koziński, Góry i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy, wydawnictwo Widnokrąg, Premiera: 22 lutego 2018
 
 

Góry i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *