Dobre Książki dla dzieci


Uwielbiane od pokoleń i zupełnie nowe lektury dla najmłodszych czytelników polecać będzie nowy serwis „Dobre książki dla dzieci”.


Od 2010 roku redagujemy dla Państwa portal „Dobre Książki”. W jego ramach staramy się wybierać i pokazywać najciekawsze publikacje z różnych gatunków literackich i ich odmian bez faworyzowania żadnego z nich. Mamy nadzieję, że dzięki temu portal jest ciekawy dla odbiorców różniących się od siebie czytelniczymi upodobaniami, skłonnych jednak zwrócić uwagę na naprawdę dobrą książkę, nawet jeśli odbiega ona od preferowanego gatunku czy tematyki.

Jednocześnie zachowywanie tego typu równowagi pośród literackiej różnorodności wymaga od nas ścisłej selekcji tytułów. Tym sposobem, pomimo pozornej pojemności serwisu internetowego, nie zawsze możemy pokazać wszystkie interesujące pozycje. W przeciągu ostatnich dwóch lat najbardziej doskwierało nam to w obszarze literatury dziecięcej, ponieważ niemal w każdym miesiącu ukazywało się wiele publikacji godnych polecenia. Dlatego na początku 2017 roku podjęliśmy decyzję o stworzeniu osobnego serwisu poświęconego wyłącznie literaturze dla najmłodszych czytelników.

Zapraszamy Państwa zatem do czytania i oglądania portalu www.dobreksiazkidladzieci.pl Znajdziecie w nim Państwo omówienia książek uwielbianych od pokoleń i informacje o nadchodzących premierach. Będziemy także zapowiadać i relacjonować wydarzenia poświęcone literaturze dziecięcej i zachęcaniu dzieci do samodzielnego czytania.

Życzę Państwu miłej lektury w imieniu całego zespołu redakcyjnego!
Agnieszka Kantaruk
redaktor naczelna „Dobrych Książek”